1. Lečenje inflamacija larinksa

    Pitanje broj: #150053

    Poštovani,

    Bavim se pevanjem, i konstantno osećam nešto što bih opisao kao blagu inflamaciju duž celog larinksa. Fonijatar je rekao da mogu polako da počnem da pevam ali da izbegavam da pričam. Koliko će vremena trebati da nestane ta inflamacija iz larinksa? Fonijatar je takođe rekao da su glasnice zamorene. Kako mogu da ih odmorim, koliko dugo im treba da se odmore? Imate li Vi neki savet, nevezano za moja pitanja? Dijagnoza je dysphonija, koja je dijagnostikovana 20.12.2016. Klinički nalaz: endonazalno lividna sluznica, epifarinks slobodan, hoane prohodne. Meko nepce i jezik pokretni. Obe polovine larinksa dobro pokretne, disajni prostor uredan. Glotizna okluzija i osnovne karakteristike fonacije zadovoljavajući. Obostrano izražen lateralni lividitet. Endovideolaringostroboskopski - obostrano prisutne, simetrične i pravilne vibracije glasnica, uredne amplitude i očuvanog mukoznog talasa. Predlog terapije lekara: intenzivna fonijatrijska rehabilitacija uz vokalnu poštedu toaleta nosa i ždrela.

    Odgovoreno: 24. 12. 2016.

Komentari na pitanje: #150053

    • postovani da li mozete da mi protumacite ovaj rezultat.Koliko je opasno i da li je opasno.Hvala unapred