Postovani, sestrinicina moja sofija, devojcica koja ima 4 godine ima laringitis i to neki oblik koji je jako mucno slusati dok se ona bori sa kasljanjem. Moja sestra i zet je stalno vode kod lekara, kako ovde u vranju tako i po klinikama u bgd, gde je najjaca terapija inhaliranje, sa jos nekim inhalacionim dodacima. Maloj sofiji je super i sve je ok, ali je odjednom stegne i onda je jako tesko slusati je kako kaslje. Zanima me da li mozete da mi predlozite nesto kako bi se taj kasalj umirio, kako dete ne bi imalo tolikih poteskoca. Sta uraditi u tom trenutku jer i izlazak vani po hladnom vremenu ne pomaze. Stvarno zelim da joj, a i mojoj setri pomognem na bilo koji nacin, naravno uz adekvatnu pomoc vas strucnjaka. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 21. 12. 2010.
    • Poštovani,
      Ako mislite na subglotisni laringitis koji se karakteriše kašljem koji je poznat kao lavež psa dok je glas čist odnosno bez promuklosti, onda je terapija inhaliranjem najsavremenija i najbolja moguća. Ova vrsta laringitisa je specifična zato što počinje najčešće posle ponoći i praćena je i gušenjem jer se otok nalazi ispod glasnih žica u dušniku (subglotisni prostor) koji je kod dece malog prečnika. To je bolest predškolskog uzrasta i usko bi kod vaše rođake napadi laringitisa trebali da postanu ređi a sa polaskom u školu i potpuno da prestanu. Znači da je potrebno malo strpljenja i slediti uputstva lekara. Hladan vazduh može samo da pogorše osnovni problem.