Prim. Dr dusanka milosevic, puno vam hvala na odgovoru za pitanje br.: 69417 od 5. 10. 2010g. Molim vas, kazite mi u kojoj je ustanovi najbolje ispitati alergiju, kao sto ste nam predlozili? Posto se radi o detetu, ovde u pirotu koliko ja znam rade (da kazem klasicno ispitivanje na nekoliko alergenata) . S`postovanjem,

    Odgovoreno: 06. 10. 2010.
    • Poštovani,
      U dečijem uzrastu ispitivanje alergije se i radi sa samo nekoliko najvažnijih alergena, najčešće 5 ili 6. Prvo je potrebno da se utvrdi šta su potencijalni uzročnici tegoba odnosno povezati period tegoba sa sezonom cvetanja ili sa boravkom u kući. Npr. Kućna prašina, grinje iz posteljine, polen drveća, polen trave, polen korova. . . Kada uradite test, taj rezultat se dugo čuva. Insistirajte da kožne reakcije budu izmerene u mm (npr. 3-12 mm) .