Rađen rtg snimak paranazalnih supljina. U nalazu pise 1. Deviatio septi nasi 2. Konhe hipertrofične molim objasnjenje sta to znaci, dali je to devijacija nosa i dali to trema operisati i kome dalje da se obratim. Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Znači da je to devijacija nosne pregrade a hipertrofične nosne školjke nastaju kao pokušaj organizma da kompenziju preveliku šupljinu nosa sa jedne strane. Jedina terapija devijacije je operacija odnosno septoplastika. Javite se na d. N. Milosevic@gmail. Com da se dogovorimo za pregled jer je klinički pregled nosa najvažniji da bi se postavila inikacija za operaciju.