Postovani, pisem vam u nadi da cete mi dati neki odgovor. Moj sin je sa tri godine krenuo u vrtic i tada dobio prvu infekciju, ne tako komplikovanu, i lecen je antibioticima, spalmotilom (inhalacijama) . . . I za neko normalno vreme je izlecen. Imao je tada blaze gusenje. To je bilo u septembru te godine. Kasnije nije bio bolestan jer je vise vremena provodio kuci. Od aprila naredne godine pocinje da biva osetljiv na alergije i nalazom mu je potvrdjena alergija na polen korova fastusa prescense, polen drveca i ambrozija. Svi uglavnom sa po jednim plusom na nalazu. Te godine u leto usled loseg lecenja u domu zdravlja nakon dve nedelje i vise odvodimo ga na pulmologiju dragisa misovic, gde je konstatovan bronhitis koji je uz pravilnu terapiju veoma brzo izlecen. Od aprila ove godine je bio tri meseca na prevenciji nasonex-om po nalogu lekarke bolnice dragisa misovic pa je sledila pauza od mesec dana, pa opet nasonex. Terapija je dala rezultate, dete je bilo zdravo. Medjutim moje pitanje je da li dete od cetiri, cetiri i po godine sme toliko dugo da koristi nasonex. Ukupno 6-7 meseci sa prekidom od mesec dana? Unapred zahvalna zorica ninkovic

    Odgovoreno: 18. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Može ako postoji ozbiljan razlog. Alergijska reakcija mora da se zabeleži u milimetrima uključujući reaakciju na histamin i fiziološki rastvor. Moj savet bi bio da se proveri stanje trećeg krajnika i njegov udeo u problemima vašeg deteta (slivanje sekreta bilo da je infektivano ili neinfektivano jer su disajni putevi deteta veoma uzanog prečnika) .