Operisao sam polipe u nosu pre tri ipo godine i sumnjam da mi nije dobro uradjeno cim mi se vratilo tako brzo pa sta mi vi sada predlazete gde je najbolje uraditi operaciju prvi put sam to operisao u dragise misovic pa neznam gde sad da idem

    Odgovoreno: 27. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Obostrani polipi u nosu su problem koji se leči prvo operacijom pa kada se sinusi očiste onda se koristi više meseci kortikosteroidni sprej za nos. Ovaki polipi uvek, pre ili kasnije, se vrate zato je vađno dugotrajno korišćenje sprejeva i redovne kontrole. Danas se ovakve operacije rade endoskopskom tehnikom (fess) i potrebno je uvek snimiti sinuse na skeneru kao i endoskopski pregled nosa.