Postovani, moj problem je poceo pre vise meseci. . . . Imam cerku 17mes koju vec mesecima muci kasalj koji je intenzivniji dok spava. . . Lecena je antib, eritromicin, pancef, panklav, kao i spalmotil sirup. . . . . Pa smo opet sve tako izpocetka isli, radjene alergo probe na njima nista nije pokazalo. . . Kod pulmologa je dobila da pije arius i rinasek kao i nasoneks u nos. . . Sada trenutno pije galitifen. . . . . Pa me zanima kakvo je njegovo dejstvo, posto vec dan-dva intenyivnije kaslje da li je moguce da je to od sirupa?

    Odgovoreno: 10. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Vaše dete treba da pregleda otorinolaringolog u smislu utvrđivanja ili isključivanja problema sa trećm krajnikom koji je čest problem u tom uzrastu. Obzirom da nije utvrđena alergija, nija jasna ideja koja je odredila terapiju galitifenom. Sasvim sigurno lek nije izazvao kašalj kod vašeg deteta već je kašalj posledica osnovnog problema koji je najverovatnije hronično slivanje sekreta iz trećeg krajnika.