Postovanje, imam nekih problema pa se javljam da cujem od vas. . . . Pre dve godine sam operisao sinuse i polipe u nosu, do skoro mi je bilo dobro imam osecaj da mi se polipi vratili, posto teze disem na nos (zacepljen mi je) pa me interesuje mogu li polipe izleciti lekovima i kojim. . . Unapred se zahvaljujem, pozdrav i hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Obostrani polipi su sistemska bolest i uvek se vraćaju ako se posle operacije ne leče intranazalnim kortikosteroidima. Ako vam je do skoro bilo dobro, krenite sa najnovijim i trenutno najefikasnijim avamys sprejem za nos koji se aplikuje 1 dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu. Poboljšanje tegoba će nastati brzo ali sprej treba koristiti 6 meseci. Ako ne dođe do poboljšanja onda je neophodno uraditi skener sinusa i razmotriti terapiju kortikosteroidima u tabletama ili ponovnu operaciju sinusa.