Poštovana gospođo,
    pošto vidim da pomažete sa stručnim odgovorima imam jedno pitanje iz oblasti apneje! Već duže vremena oko 3 godine imam problem sa spavanjem. Prilikom spavanja gubim vazduh i do 25 sekundi. Postoji li neka terapija osim maske za spavanje?
    Unapred zahvalan celom stručnom timu!

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Za odgovor na ovo pitanje potrebno je da pacijent napiše koliko godina ima, pol, težina i visina, da li je načinjena polisomnografija (u toku cele noći) odnosno koliki je apnea/hipopnea indeks i apnea indeks. I da li je načinjeno još neko ispitivanje?
      Kakvo je stanje prohodnosti nosa za disanje? Da li postoji i neko drugo oboljenje odnosno svakodnevno uzimanje lekova i kojih? Pozdrav