Poštovanje,
    pitanje će Vam verovatno zvučati idiotski, ali ipak ću ga postaviti.
    Karcinom koji je metastazirao se može ili ne može preneti putem krvi na drugu osobu?

    Odgovoreno: 26. 03. 2009.
    • Poštovani, generalno ne postoje idiotska pitanja ali odgovori..........
      Karcinom nije zarazna bolest kao što je HIV, hepatitis, grip, gnojna angina......... Preme tome bilo da je primarni karcinom ili sekundarni /meta/ teško da može da se prenese na bilo koji način. Jedino nasleđivanje određenih gena /od roditelja ili daljih predaka/ može da ima veze sa verovatnoćom da neko dobije određenu vrstu karcinoma u toku života. A ako neko dobije primarni karcinom, taj neko može eventualno da ima kasnije i meta promene /sekundarni karcinom ili depozit/.