Poštovani doktore,
    prošle nedelje sam imala jaku upalu grla praćenu temperaturom od 38, a uz to sam i teško govorila. Moj doktor mi je rekao da je upala počela da se spušta na glasne žice i prepisao mi Hemomicin kapsule koje sam ispila i vidno mi je bolje. I ako sam bila na kontroli i rečeno mi je da upale više nema, ja i dalje osećam grebanje u grlu, jutarnju promuklost i napor kada glasnije govorim. Preporučene su mi Isla pastile.
    Zanima me Vaše mišljenje.
    Hvala.

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Poštovana,
      sada je potrebno što manje da pričate /vikanje i pevanje zabranjeno/. Grebanje u grlu najčešće bude posledica nemogućnosti disanja na nos u toku spavanja /buđenje sa veoma suvim grlom/ te je potrebno nekoliko dana uzeti Rinasek tbl. 3 x 1 tbl i 2 litra tečnosti. Ukratko, to je ostatak virusne ili bakterijske infekcije koja je napravila i temperaturu of 38 C.