Sve je počelo tako što mi je nos procureo... Zatim je počelo da me grebe grlo... Sutradan sam leteo avionom i u toku leta mi se zapusilo uvo. U jednom trenutku vakuum je bio toliko snažan da je uvo počelo da me boli. Po sletanju, celog dana se nije otpusilo... Uskoro moram da letim nazad, a rečeno mi je to može da bude opasno...
    Treba mi neki pametan savet brzo, pošto nemam pojma kako da ovde dođem do lekara.

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Poštovani,
      Vaš problem je komplikovan u kombinaciji sa uzletanjem i sletanjem aviona. Dakle, potrebno je da uzmete Rinasek tbl. 3 x 1 tbl. i stotinu puta na naduvate obraze odnosno da vazduh kroz Eustahijevu tubu uđe u uvo. Kada avion bude uzletao i sletao isto treba ponoviti više puta. Treba i sisati bombonu ili žvakati žvaku. A najbolje je uraditi pregled kod otorinolaringologa.