Poštovani Doktore, situacija je ovakva.
    Živim u Zaječaru, ali sam išao u srednji školu u Beogradu i nastavio sam studije tamo. I tokom srednje škole dolazio sam kući svaki vikend, i nisam imao nikakvih problema. Ali od kada sam pošao na studije, kad god dođem kući (u Zaječaru) , posle jednog dana boravka dobijam iste simptome: kijavica, jaka i česta, neprestalno curenje iz nosa, blagi osećaj groznice ponekad. I uvek isto, svaki put kad dođem kući na par dana. Jenom sam čak bio 10 tak dana, i opet isto. Zanmiljivo je da kad se vratim u Beograd, simptomi nestaju za manje od 1-og dana. Ne razumem šta može da mi smeta kući, jedina razlika između uslova života u domu u Beogradu i u mojoj kući u Zaječaru je to što u Zaječaru se grejemo na drva, i što imamo mačku. Ali tako je uvek bilo, i nikad nisam imao ovih problema, sve dok nisam posao na studije (ponovo u Beograd) ...
    Ako imate ideju šta bi moglo biti, unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Poštovani, za početak bi bilo najvažnije uraditi PRICK test /alergo test koji se radi na koži podlaktice/ na standardne inhalacione alergene /poleni, prašina, grinje... i obavezno DLAKA MAČKE/. Alergija na nešto /npr. dlaka mačke/ se nikada ne javlja pri prvom kontaktu već je potrebo da se u organizmu skupi kritična količina IgE antitela na mačiju dlaku jer to omogućava početak alergijskog odgovora odnosno oslobađanja histamina iz mastocita. Pored alergije, postoje i različite substance koje Ige-nezavisnim mehanizmima dovode do oslobađanja histamina i svih simptoma kao u alergijskom rinitisu /sekrecija, kijanje.../.