Molim za savet. Koji antihistaminik uzimati kod sezonskog alergijskog rinitisa (curenje nosa, svrab, bol u nozdrvama i očima, suzenje očiju..). Ranije sam pila Presing kada me uhvate ti simptomi, a sada sam nabavila Cetirizin.
    P.S. Dva dana pijem Presing pa me zanima da li da pređem na taj Citirizin?
    Uporedo stavljam Flixonaze sprej u nozdrve.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 03. 2009.
    • Poštovana,
      oba antihistaminika su efikasni ali Cetirizin je noviji i apsolutno možete da koristite njega po potrebi. Dejstvo nastupa u okviru 30 minuta i može da se koristi po potrebi. Imate za povremenu upotrebu u slučaju jakih simptoma i Clarinase tbl. koje se piju po 1 tbl, na 12 sati tj. 2 x 1 tbl dnevno i trenuto opuše nos efikasno ali se koriste najviše 5 dana uzastopno. Flixsonase sprej za nos traži redovnu i dugotrajnu primenu i veoma je efikasan.