Postovani s'obzirom da mi je doktor konstatovao hronicnu upalu sinusa uzrokovanom devijacijom nosa, tako da mi je rekao da se to jedino hiruskim putem odstranjuje, ali mene interesuje vase misljenje sto se tice mog disanja celokupno. Imala sam i unazad godinama neku vrstu otezanog disanja uopste, kao osecaj da u nekim trenucima nisam dovoljno vazduha udahnula, pa moram po nekoliko puta da se skoncentrisem i da udahnem, i tek tada osetim da sam uzela neophodnu kolicinu vazduha, to je bilo s vremena na vreme, medjutim tokom trudnoce, oko 5-og meseca, jednog trenutka nisam mogla, bar sam takav osecaj imala, uopste da udahnem, hvatam vazduh ali on ne prolazi i tada mi je skocio pritisak i ubrzao se rad srce, ovo verovatno jer sam se uplasila i uspanicila. Bilqa sam na svim mogucim pregledima i pluca i respiratornih organa, ali je sve bilo u redu, tako da su mi rekli da je to zbog bebe, da mi se podigla dijafragma i da ce se to posle porodjaja regulisati, sto se nije desilo! Moje je pitanje, dali devijacija nosa (urodjena) moze izazvati ovakve smetnje, koje odrastanjem postaju sve izrazenije? I dali bi to moglo da se nakon operacije konacno resi, i naravno (posto me je malo strah te operacije zbog mog otezanog disanja) sta mi je ciniti? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 30. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Problem sa disanjem nije vezan za devijaciju. Koliko vam devijacijaa pravi problem za disanje može da se kaže samo posle pregleda. Što se tiče uticaja na sinuse potrebno je uraditi skener i sagledati sve činjenice i tek onda razmotriti potrebu operacije i kakve koristi vi možete da imate od te operacije. Tegobe koje opisujete sa disanjem su najverovatnije psihogene prirode (obaveze oko bebe, razni strahovi i brige. . .)