U snu mi se dešava gušenje i u tom momentu sanjam da gutam neki predmet, ustanem i kada se razbudim popijem malo vode da dođem do daha. To se dešava otprilike jednom sedmično. Tada imam i ubrzan rad srca. Da li je to sleep apneja?

    Odgovoreno: 13. 02. 2020.
    • U ovom pitanju, su sadržani elementi koji mogu ukazivati na sleep aneju, odnosno prekide disanja u snu. Najvažnije je šta će neko ko spava pored vas reći. Vi se svesni toga da vam se dešava jednom nedeljno, međutim ljudi koji imaju prekide disanja se tih prekida neće sećati. Stoga je jako važno da onaj ko je sa Vama kaže šta se sa vama dešava, a ako nemate tu mogućnost uključite mombilni telefon i snimite da li hrčete i da li dolazi do prekida disanja. Ovi elemnti ukazuju da je neophodno ipak uraditi pregled na sleep apneju odnosno treba napraviti polisomnografiju.