1. Poigravanje kapka

    Pitanje broj: #101502

    U poslednje dve nedelje mi stalno poigrava desni kapak tj. njegov spoljni ugao, na svakih 5 - 10 min. Pre godinu dana bila sam kod očnog na običnoj kontroli i svi nalazi su bili u redu. Da li je u pitanju neka bolest i da li treba da odem kod lekara zbog toga?

    Odgovoreno: 03. 07. 2012.
    • Verovatno se radi o fascikulacijama mišića očnih kapaka, koji se često javljaju kada postoji neka napetost, nervoza ili premor. Nemaju veze sa očima, ali mogu da traju neobično dugo i do par nedelja. Najbolji lek je odmor i izbegavanje stresa, a ako je to stanje previše izraženo treba se konsultovati sa lekarom u vezi neke blage terapije za opuštanje napetosti.