Imam dete koje u septembru puni 4 godine! Rodjen je neposredno pre ulaska u deveti mesec trudnoce ali je na kontrolama konstatovano da je sa vidom sve u redu! On ima genetske predispozicije za strabizam jer ja imam dioptriju 1, 5 sa 1, 5 na levom oku i razrokostkoju sam operisala kada sam imala 5 god! Pre godinu dana bio je na pregledu i sve je bilo u redu ali sam nedavno primetila kao da mu sa vremena n vreme seta levo oko i pokusala sam da proverim i cini mi se da na njega slabije vidi! Uz to je moj muz napravio uzasnu, po meni, gresku jer mu je u kompijuter ubacio igrice i dva meseca unazad, toliko ja i primecujem promene, on velik period provodi pred ekranom! Sta da preduzmem!? Ocajna sam jer znam sta sam sve kao dete proazila! Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da što pre dete odvedete na pregled kod strabologa - oftalmologa koji se specifično bavi problemima razrokosti i slabovidosti kod dece. S obzirom da dete ima 4 godine, nije kasno da se počne sa terapijom ukoliko strabolog proceni da za tim postoji potreba.