Pitanje se odnosi na moju ćerku, koja ima 14 godina i ima strabizam ct esotropia od svoje druge godine. Redovno smo išli na preglede, nosila je flastere i naočare. Ništa se nije promenilo, mislim nije se ispravio strabizam. Niko nam nije preporučio operaciju. Na poslednjoj kontroli koja je inače urađena na vma u beogradu, rečeno nam je da je trebala da se uradi operacija sa 5 godina, znači kasnimo 9 godina. Pitanje je kakve posledice može imati kad se uradi operacija sa tolikim zakašnjenjem?

    Odgovoreno: 03. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Kad se operacija strabizma (naravno uz postavljenu indikaciju strabologa za operaciju) uradi u ranom detinjstvu može se sprečiti razvoj slabovidosti. U kasnijim godinama kad je slabovidost već uspostavljena operacija ima isključivo estetski značaj.