Pozrav svima!! Imam jedno pitanje, moj deda je pre nedelju dana oprisao kataraktu na levom oku ima 72god. I posle oprecije ne vidi gotovo nista samo siluete tj. Oblik predmeta ili osobe koja se nalazi ispred njega. Zanima me da li ce se vremenom vratiti vid i da li je to normalno da sedam dana od operacije vid gori nego pre nje. Hvala. .

    Odgovoreno: 03. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Posle operacije je moguće da nastane otok rožnjače koji može da dovede do problema sa vidom, koji je prolazan i leči se kapima. Potrebno je da se javite kod nadležnog hirurga koji je vašeg deku operisao, kako bi on najbolje procenio postoperativno stanje na oku.