Pre 3 mesaca pojavile se mi se u unutrašnjem delu donjeg kapka bele tacke. Na levom oku 3 koje izgledaju kao bele ranice (unutar donjeg kapka, spolja se ne vide) , i mali otok, ana desnom 1 bela tacka i manji otok. U tom periodu nosila sam sociva i 99% je infekcija nastala prilikom stavljanja sociva. Koristila sam kapi hloramfenikol ali nije nestalo, nadala sam se da će nestati od ronjenja na moru ali isto nije. Predlažu mi ispiranje oka kamilicom. Kako mogu da izlecim to? Slikala sam, ali samo može da se vidi otok ispod levog oka.

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Promene koje ste opisali najvise lice na hronicne konjunktivete (lithiasis conjunctivae) koje se manifestuju u vidu manjh belicastih konkremenata na unutrasnjem delu kapka. Otok je moguće takodje posledica infekcije ali takodje je diferencijalno dijagsnostički moguće da je alergijskog tipa tako da je pregled oftalmologa neophodan kao i konsultacija dermatologa. Do pregleda koristie kapi sol neodexacin a na kapak mažite mast hidrokortizon.