Dijabeticar sam 22 godine, na insulinu sam zadnje dve ipo godine (doza-10 jedinica) . Na desnom oku radjen laser 5 puta, a na levom jednom. Na desno oko vidim 50% , a na levo 100% . Zadnje dve ipo godine nema pogorsanja, ponekad mi se u levom oku pojavljuje koprena. 20. Ovog meseca sam bila kod lekara, koji je potvrdio da nema novih ostecenja. Medjutim kao sto sam napomenula povremeno mi se pojavljuje kao koprena i kao paukova mreza na levom oku. U strahu sam da mi se nije pocela pojavljivati katarakta. Mada mi se to javlja posle manjka sna. Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Obzirom da ste dijabetičar, skloni ste razvoju katarakte. Nema potrebe da budete u strahu jer operacija katarakte je sada dovdeena do savršenstva i najuspešnija je operacija na ljudskom telu. Potrebno je da redovno kontrolišete vaše očno dno jer je katarakta rešiva stvar, a oštećenje vida od dijabeta je trajno i nepovratno, tj može dovesti do slepila.