Postovani, imam problema sa ocima ali mi nije jednostavno da konkretno kazem o cemu se radi ali pokusacu. Kada zelim da pogledam odnosno fokusiram pogled na neku osobu ili predmet desava mi se da osecam probadanje ili neki pritisak u ocnim jabucicama i cesto sam primoran da zazmurim ili da protrljam oci. Ovo stanje me tera i na grcenje odredjenih misica glave i vrata tako da to nekad dovede i do bolova u glavi. Ranije mi se to desavalo samo u odredjenim situacijama (npr. Kada imam neku vrstu treme) ali u poslednje vreme mi se to desava i u trenutcima opustanja kod kuce. Posto je taj problem u poslednje vreme dosta ucestao primoran sam da ga resavam ali ne znam odakle da krenem. Jednostavno ne mogu tacno ni da objasnim problem a ne mogu ni da odredim da li je to na psihickoj bazi ili je problem pak vezan za oci ili je to skup vise problema. Mogu da napomenem da nemam problema sa vidom u smislu dioptrije, da vodim relativno zdrav zivot i da se nisam obracao lekaru do sada zbog ovog problema. Molim vas za savet kome da se obratim i odakle da krenem sa resavanjem problema. I ako mozete da mi kazete na osnovu gore iznetog sta bih to moglo da bude. Hvala

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Obzirom da ste naveli da imate osećaj pritska u očima, moramo da vam savetujemo da proverite očni pritisak, dioptriju, kao i da uradite pregled vidnog polja. Ostali znaci mogu ići u sklopu raznih drugih poremećaja kao sto su papiliti, skleriti tako da najbolje je otici do vašeg oftalmologa.