Već 2 meseca imam na desnom oku, tj. Donjem kapku infekciju. Pocrveni, pojavi se' bibuljica' nekada zagnoji, svrbi. . . Koristila sam mast za oko, ali bezuspešno. Znojimse dosta i oko očiju, tada 'bukne'. Vaš predlog za terapiju, molim vas. Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Promene koje ste opisali ukazuju na postojanje hroničnog zapaljenja izvodnog kanala lojne žlezde kapka (chalazion palpebrae) . Osnovna terapija je grejanje kapka suvom toplotom 3x 30 min (kuvano jaje, crep, ciglica) . Ukoliko dođe do akutizacija procesa neophodno je uvesti antibiotske kapi i mast. Ukoliko sve preduzete mere ne dovedu do poboljšanja moguće hirurški otkloniti promenu.