1. Terapija keratokonjuktivitis epidemica

    Pitanje broj: #139859

    Mesec dana se mučim sa keratokonjuctivitis epidemica terapija je početa sa Trobadeks kapi 5 dana, zatim kapi Vigamox 4x, Aciklovir 4x i Tobrex uveče. To traje mesec dana. Na zadnjoj kontroli preporuka je da se terapija produži jos nedelju dana. Molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 28. 08. 2015.
    • Postoje različiti razlozi pojave keratokonjuktivitisa i u zavisnosti od uzroka zavisi i terapija. Navodite da ste koristili mast Aciklovir, pretpostavljam da vam je ordiniran zbog herpesnog keratitisa, a u isto vreme ste koristili antibakterijske kapi i masti, tako da ta terapija mi nije baš najjasnija. Savetujem vam ponovni oftalmološki pregled.