1. Pucanje kapilara u oku

    Pitanje broj: #143605

    Zbog čega dolazi do stalnih pucanja kapilara u oku i kako to sprečiti?

    Odgovoreno: 19. 01. 2016.
    • Postoji više razloga koji dovode do promena kako ih vi opisujete "pucanje kapilara" na oku. Najčešči uzroci su neregulisani krvni pritisak i nagli skokovi krvnog pritiska, zatim težak fizički rad, naprezanje. U nekim slučajevima i neke bolesti krvnih sudova i površine oka mogu dovoditi do promena u vidu "pucanja" malih krvnih sudova. Iz svega gore navedenog prevencija je u vidu dobre regulacije krvnog pritiska, redovnih kontrola interniste - kardiologa, umereni fizički rad bez jakog naprezanja, aplikacija veštačkih suza bez konzervansa.