1. Crna tačka na oku

    Pitanje broj: #143616

    Moja drugarica kaže da ima crnu tačku na oku, kao da nije površinski nego unutar oka. Šta li bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 19. 01. 2016.
    • Na osnovu vašeg šturog opisa promene kod vaše drugarice, ne mogu sa sigurnošću reći o kakvoj se promeni radi. Molim vas za dodatne informacije u vidu da li se "crna tačka" pomera sa pokretima oka, zatim da li je vidljivija u osvetljenoj ili tamnijoj sredini itd.

Komentari na pitanje: #143616

    • Na desnom oko mi se pojavila tačka. Pomera se prilikom pogleda u levo i desno. Šta može da bude?

    • Lidija Kovjanic 22. 03. 2022.

      Poštovani,

      U zadnje vreme sam primetila da imam na oku malu crnu tackicu ali nisam primetila da se pomera.Kad stavim naocare mozda malo mutnije vidim ali ne preterano al kad skinem naocare mutnije vidim sitnija slova dok krupnija slova vidim.Inace imala sam povredu glave.Recite mi sta bi to moglo biti u pitanju?Da li je to znak za brigu?