Poštovanje imam jedno pitanje, bila sam na pregledu za oči i određena mi je slijedeća dioptrija: za daljinu: d. O. -0, 25 dsph, -0, 25 dcyl, axis 180, l. O. +0, 0 dsph, -0, 50 dcly, 0 axis, zanima me što to točno znači.

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Imate blagi oblik astigmatizma, tj. Nepravilnu zakrivljenost rožnjače, koja se koriguje cilindričnim staklima, pod tačno određenim uglom, u vašem slučaju pod uglom od 180 stepeni.