Postovani, molim vas da mi kazete da li je bilo dovoljno za odredjivanje dioptrije kod djeteta od 6, 5 godina sa stavljanjem atropin kapi 2 dana pred pregled po 1 kap u oko. Na internetu sam citala da se kapi sipaju 3 do 5 dana 2 do 3 puta dnevno. A ja sam stavljala samo 1 kap dnevno 2 dana. Dioptrija je - 1, 25. Da li je to tacna dioptrija ili mislite da bi proceduru sipanja kapi trebalo nastaviti i obaviti duzi period? Hvala.

    Odgovoreno: 28. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Sve je u redu sa dioptrijom ako je -1. 25 dsph nađeno i na usku i na široku zenicu posle sipanja kapi.
      obimnija i duža aplikacija atropina 1% se savetuje kod osoba i dece koja imaju + dioptriju.