Postovani, moja situacija je sledeca. Ispostavilo se da imam virusni konjuktivitis i oftamolog mi je dala da koristim fizioloski rastvor, ali sam ja po preporuci uzela i tobrex kapi i corticin mast. Medjutim, posto mi to nije pomoglo, ponovo sam otisla kod drugog oftamologa i prepisao mi je bornu kiselinu i hloramflenikol. To mazem vec tri dana, ali idalje ne vidim nikakvo poboljsanje, a takodje su mi oci otekle i vise me peku. Sve ovo traje vec nedelju dana. Htela sam da vas pitam za savet i da mi preporucite sta da radim. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko se zaista radi o virusnom konjunktivitisu, terapija je pravilno i često ispiranje oba oka fiziološkim rastvorom ili 3% bornom kiselinom i preventivna aplikacija masti ili ulja hloramfenikola 1% , i strpljenje. Obavezna je kontrola oftalmologa od 7-10 dana nakon početka bolesti zbog kontrole eventualnih komplikacija virusnog konjunktivitisa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #139581

    • I samo da vas pitam. . Posto mi se stanje pogorsalo na epidemijski keratokonjuktivitis, stavljam hidrociklin kapi, dosta mi je bolje, a moj decko je dobio takode virusni. . Pa me zanima da li mozemo da prenesemo nesto jedno drugom, mada oboje smo zarazeni? Hvala unapred