Poštovani, imam problem sa okom. Već duže vreme osećam bol i grebanje, kao da imam strano telo. Ponekad prekomerno suzi, a vid mi je blago zamucen. Dijagnostifikovana mi je erozija na rožnjači pre četiri meseca. Rečeno mi je da je stanje površinsko, da je verovatno uzrokovano stranim telom, koga vise nema u oku, i da koristim solcoseryl gel i tobradex kapi 3 puta dnevno, ukupno 5 dana, nakon čega bi trebalo da prođe. Mene još uvek nije prošlo, i dalje osećam grebanje. Kada oko dođe u dodir sa vodom, imam osećaj kao da igle imam u oku. Htela bih da vas pitam za savet šta mogu da učinim. Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o recidivirajućoj eroziji (ponavljajućoj eroziji) na oku koja zahteva dugotrajnije lečenje, pa bi zato bilo najbolje da ponovo posetite oftalmologa za detaljan pregled prednjeg segmenta oka.