Detetu od 7 god. Je uspostavljena dijagnoza od esotropio vod 1, 0 vos 0, 8-0, 9 sa -0, 25 ax 115=1, 0 rod 0, 9 sa +0. 25/-0. 50 ax 125=1, 1 ros 0. 8 sa +0. 50 dsph=1. 0 fou nalaz uredan. U primarnom polozaju desno oko ide put unutra. Caver test postoji alterans, test konvergencije uredan. Doktorka nije bila sigurna da li uopste treba bilo kakva korekcija. Da li dete treba da nosi naocare ili ne? Hvala

    Odgovoreno: 16. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovu onoga što ste napisali ne navodite da li je detetu rađen pregledi i u cikloplegiji, tj. Da li su mu širene zenice. Akoje to rađeno i ako je dioptrija u cikloplegiji:
      "rod 0, 9 sa +0. 25/-0. 50 ax 125=1, 1
      ros 0. 8 sa +0. 50 dsph=1. 0 ",
      mišljenja sam da za sada ne treba korekcija, već samo šestomesečne kontrole.
      obavezan je i pregled oftalmologa -strabologa zbog skretanja oka.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #138719

    • Postovani, muz mi je profesionalni vozac i u poslednje vreme ima problema sa vidom. Pri poslednjem pregledu lekar mu je ustanovio da ima problem sa vidnim poljem, a cesto mu padne ocni kapak na lijevom oku. Pa vas molim da mi objasnite o cemu se radi i da li je opasno. Unapred hvala.