Poštovani, molim za tumačenje nalaza: vod: 1. 0cc - 0. 5dsph vos: 1. 0cc - 0. 5dsph rečeno mi je da imam i + i - dioptriju. Pošto mi najviše smeta zamaranje očiju pri radu za računarom, dobila sam recept: korekcija: ou + 0. 5dsph čini mi se da mi se sa tim naočarima oči još više zamaraju.

    Odgovoreno: 21. 05. 2015.

Komentari na pitanje: #137273

    • Upravo to mi nije jasno. Zašto na nalazu piše -0. 5 ako sam dobila naočare za blizinu? I šta znači 1. 0cc? Hvala