1. Učestali problemi sa očima

    Pitanje broj: #150648

    Poštovani,

    U poslednjih nekoliko meseci oči mi se cakle, konstantno izgledaju umorno, vodenasto i bolesno. Veštačke suze ne pomažu. Da li ove simptome može da izaziva dioptrija -0,50 na oba oka, budući da često zanemarujem nošenje naočara? Naglasila bih da imam problema sa obilnom jutarnjom sekrecijom u nosu i suvim grlom i da me tada i oči peckaju (test na standardne inhalatorne alergene je negativan, rtg pnš održane transparencije). Spavam u redovno provetravanoj prostoriji normalne temperature i bez grejanja.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Moguće je više uzroka tih simptoma koje ste naveli. Za početak preporučio bih davanje brisa konjunktive kao i dif test na hlamidiju, to je standardni očni bris, nemojte se sekirati što sam sve ovo napisao. Obzirom da imate sekreciju iz nosa, treba da proverite da nije slučajno neka bakterija prisutna u brisu. Ako je tako, dobijate kapi po antibiogramu. Oči tako mogu izgledati prilikom simptoma gripa koje Vi imate. Što se tiče Vašeg nenošenja naočara, to jeste jedan od mogućih razloga, jer zbog nekorigovane dioptrije veoma često "čkiljite" kako bi izoštrili.
      Javite se ovde ponovo kada uradite bris da vidimo kako da dalje nastavimo lečenje.