1. Tumačenje rezultata očnog pregleda

    Pitanje broj: #150292

    Poštovani,

    Vod: 0.2sc vos: 0.4-0. 5sc tod: ortho, cover ima alternans, motilitet bo, ppc 6cm tos: ishihara+
    Molim Vas za tumačenje nalaza za ćerku od 6 godina.

    Hvala!

    Odgovoreno: 28. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Radi se o standardnom strabološkom izveštaju, obzirom da se radi o malom detetu, treba nam još mnogo podataka kako bi se izjasnili, a jedan od njih je i refrakcija oka. Ćerka je po izveštaju slabovida i ima blago skretanje oka koje će se vremenom ukoliko se nošenjem naočara i okluzijom (zatvaranjem boljeg oka) koja Vam je preporučena pretpostavljam, popraviti.
      U svsakom slučaju, ptoreban Vam je redovni pregled strabologa i dečijeg oftalmologa.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150292

    • 1 osc 1 osc Pp:ortho,cover:ima alternans,motilitet bo,ppC<6 Ishihara + Molim Vas da mi kazete znacenje ovog rez..hvala