1. Transplatacija oka

    Pitanje broj: #150347

    Poštovani,

    Imam jedan jako veliki problem. Dok sam imao 8 godina bio mi je bačen kamen u lijevo oko i staklo od naočara mi je probušilo rožnicu. Tekućina iz oka mi je istekla, i u bolnici su mi napunili sa nekakvim silikonom. Oko mi je otprilike normalne veličine a rožnica žuta. Sada nosim plastičnu protezu, pa me zanima ako je moguća transplantacija cijelog oka. Bio bih Vam jako zahvalan na odgovoru.
    Lp

    Odgovoreno: 28. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Transplatancija celog oka nije moguća. Moguće je samo transplantirati rožnjaču i to u određenim slučajevima. Obzirom da su povrede oka izuzetno teška stanja, bez pregleda se ne mogu detaljno izjasniiti. Ukoliko je oko slepo, i imate problem estetkse prirode moguće je postaviti protezu koja je identična zdravom oku.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150347

    • Дали со пресадување на рожница може да се подобри видот кај дијабетична ретинопатија пигментација на костни клетки глауком дегенеративни болести атрофија катаракта? Колку е таа цена по око Дали фондот нешто покрива и колку е долго чекањето за хируршка интервенција? Ќе ви бидам благодарна за одговорот