1. Preventivne zaštitne naočare

    Pitanje broj: #150643

    Pozdrav,

    Provodim dosta vremena za kompjuterom i htela bih da zaštitim svoje oči. Ne nosim naočare ni sočiva. Da li postoje naočare na našem tržištu, za zaštitu oka bez dioptrije i da li su zaista efikasne u prevenciji?
    Hvala vam.

    Odgovoreno: 05. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Postoje razne naočare koje preveniraju štetno zračenje. Ne mogu vam tačno reći gde ih možete kupiti. Moj savet je da pored svega kroistitie kvalitetne veštačke suze jer usled gledanja u računar mi vrlo često zaboravljamo da trepćemo a samim tim ne "razmazujemo" adekvatno suzni film koji je prirodni zaštitni faktor naših očiju i odgovoran za adekvatno vlaženje površine rožnjače.