1. Operacija vitrektomije

    Pitanje broj: #151853

    Poštovani,

    Imao sam operaciju vitrektomije na desnom oku. Pre par dana mi je izvađeno ulje iz oka koje je ranije bilo u njemu. Sad mi se u vidnom polju pojavljuju krugovi.
    Da li je to normalna pojava? Čuo sam priče da ulje ne može da se izvadi u potpunosti iz oka i da je pojava krugova u vidnom polju posledica toga.
    Da li je to tačno ili je nešto drugo u pitanju?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 07. 05. 2017.
    • Poštovani,

      Gde ste imali operaciju oka?
      Najvažnije od svega jeste da je retina na mestu i da Vi tim okom vidite. Uvek zaostanu sitni mehurići ulja koji nekada pri pogledu na dole umeju da prave problem. Njihova pojava ne treba da Vas brine. Kao što rekoh, najvažnije je da je nakon operacije retina na mestu i stanje stabilno.