1. Očni pregled kod dece

    Pitanje broj: #150833

    Poštovani,

    Ćerki od četiri godine smo uradili redovan sistematski očni pregled, i širenje zenica. Ovo su rezultati testa: Refrakcija cikloplegija rod +0. 50-2. 00/010 ros +0. 50-2. 00/177. Oftalmoloski nalaz: vod daljina 20/30, vos daljina 20/30, vod na blizu 20/20, vos na blizu 20/20.
    Molim Vas za objašnjenje nalaza i savet, da li su potrebni dodatni pregledi ili kontrole. Dete se nikada nije žalilo na vid niti je imala bilo kakvih zdravstvenih problema. U porodici takođe niko nema problema sa vidom.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Obzirom na način izražavanja oštrine vida, pretpostavljam da taj pregled niste radili u Srbiji. Izvinite, ali moj stav je da kod manje dece i beba ne možemo da se izjašnjavamo bez pregleda koji zahteva fizičko prisustvo pacijenta. Hvala na razumevanju.