1. Edem na papili

    Pitanje broj: #150360

    Poštovani,

    Na pregledu kod očnog lekara konstatovano mi je da imam edem na papili. Uputio me je kod neurologa gde sam odradio magnentu rezonancu glave i gde je nalaz bio kompletno uredan. Nakon toga neurolog me poslao da odradim evocirane potencijale vep i ssep gde su mi nalazi takođe bili potpuno uredni. Na oku nisam imao većih smetnji, već ponekada video neke crne tačkice i linije. Posle ovih neuroloških pregleda koji su bili uredni, pogledala me je još jedna doktorka koja nikako ne može da se složi da imam edem papile već je to papiloflebitis.
    Pomozite mi budući da je mr i vep i ssep pokazao uredne rezultate, u čemu je moj problem?

    Odgovoreno: 28. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Koliko godina imate?
      Edem papile je znak a ne dijagnoza, samim tim može ukazivati na više oboljenja. Papilophlebitis je jedan od njih, takođe i druga mnogo opasnija oboljenja. Kakva je Vaša vidna oštrina? Obzirom da je magnetna rezonanca u redu i da je time isključena staza papile kao najopasnije oboljenje na koje se može posumnjati ukoliko imate edem vidngo živca, savetovao bih sledeće preglede: uraditi oct vidnog živca, kao i fotodokumentaciju sa fluoresceinskom angiografijom i kompijuterizovano vidno polje. Nakon toga nam se javite sa nalazima.