Otkad znam za sebe imam osjetljiv želudac. U avgustu mjesecu imala sam problema sa disanjem, tj. ograničeno disanje, i osjećaj stezanja u grudima. Taj osjećaj olakšavalo mi je zijevanje, kada nadjem pogodan položaj...nalazi krvi su mi uvijek odlični...u tom periodu pomogao mi je lijek NEXIUM, ispila sam 2 kutije po preporuci ljekara,1 nedj. 1 dnevno a 2 nedj. svakog drugog dana, medjutim, u poslednjih par nedjelja, problem se javio ponovo..Doktor smatra da nema potrebe ponovo raditi gastroskopiju jer je prije par godina pokazala da imam savršeno čist zeludac, ali spušten, što zapravo i izaziva moje probleme. S vremena na vrijeme imam i neopisivo jake bolove pri pražnjenju crijeva...Jako me je strah da nije nešto ozbiljnije u pitanju.. Moj doktor nije u zemlji, ne mogu ga konsultovati u skorije vrijeme, da li smijem ponovo uzeti NEXIUM i koju dozu?
ja sam bolesna od Kronove bolesti, a već u par navrata imam bolove u desnom dijelu stomaka u luku gdje je struk i ti bolovi udaraju u želudac, pa onda gubim dah - ne mogu disati.
Šta mislite da li je to od crijeva ili nešto drugo?
treba uraditi klinički pregled gastroenterologa. Dolazi u obzir oboljenje debelog creva, slepo crevo, kamen u desnom bubregu. Dolazi u obzir i poremećeno varenje.
treba da se uradi CT jetre, da se da krv na test na ehinokok. Većina cisti je urodjena. Neke posledica infekcije sa psećom pantljicarom. Velike ciste mogu pritiskom da prave subjektivne smetnje. Ciste nisu opasne po zivot.
Šta mislite da li je to od crijeva ili nešto drugo?
Šta bi moglo?
Postovana, dijeta, tecna i kasasta hrana, uredna stolica, mast Faktu spolja i kapsule Ginkor fort 3x1, 0 dana. Pozdrav
Prikazano 2976-2980 od ukupno 4045 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke