Добар дан,радио сам биохемијске анализе и резултати ћу следећи...ГГТ-133,Липаза62.Иначе сваки дан попијем по два пива,па да ли је могуће да је то узрок.Иначе све друге анализе су добре...АЛП,АСТ,АЛТ,БИЛИРУБИН.И липограм је такође добар.Унпрд хвала.
Uzimanje alkohola može da bude uzrok izolovanog porasta yGT u serumu. Takođe izolovano povišenje yGT se može javiti u ljudi sa izvesnim vrstama tumora, kao i pre pojave šećerne bolesti (i nekoliko godina ranije). Moja preporuka je da obustavite uzimanje alkohola na nekoliko meseci i tada da ponovite yGT. Ukoliko on tada bude normalan to znači da je uzimanje alkohola uzrok porasta ovog enzima. Pozdrav, dr Kažić.
Zdravo doktore. Postovanje. Imam problem sa zelucem vec nekoliko godina, od prosle godine mi je gastroskopijom otkrivena zeludacna kila(hijatus hernija), koja mi pravi mnogo problema i imam dosta izrazenih simptoma, barem ja mislim da je sve od toga i nadam se da nije nista drugo u pitanju. Pocecu ovako.....pritisak u grudi u predelu srca, otezano disanje, osecaj gusecnja i nedostatka vazduha. Pored toga imam regurgitaciju nesvarene hrane i kiselinu, povremen mucnine, vrtoglavice. Javlja mi se i bol iza grudne kosti koja se prenosi i na ledja. Imam povecane gasove, podrigivanje preterano, problem sa gutanjem hrane. Imam povremeno jake napade, kada mi naidje kao neko pulsiranje u predelu pupka i u sredini iznad pupka prema zelucu, u tom momentu kad puslira , svaki put mi preskoci i srce, kao da zastane, pa odjednom udari jako, izgubim dah. To mi bas smeta i remeti mi normalan zivot. Bio sam kod interniste, osim blagog suma, nemam nikakve smetnje druge, zabeleno mi je samo aritmija i tahikardija i kako mi je internista reko da mi dijafragma od zeluca pritiska srce i da zato tako radi. Mene zanima da li ovaj problem koji imam sa ovim pulsiranjem i preskakanjem srca ima veze sa zelucem, da li je moguce da imam volvulus, uvrnut zeludac, od toga me iskreno strah ? Mislim svi su mi rekli da je to od kile i da moram da promenim ishranu i da pijem lekove, pijem mezim, kotrolok i gaviscon. Pijem i konkor za srce.
Savetujem Vam da zakažete moj pregled preko stetoskop.info u poliklinici Rončević u Beogradu gde radim i da dođete sa celokupnom dokumentacijom o dosadašnjem lečenju da bih utvrdio o čemu se radi. Moguće je da imate eozinofilni ezofagitis, jer se ta bolest ispoljava u vidu kombinacije osećaja kiseline i otežanog gutanja. Srdačan pozdrav, dr Kažić.
Zovem se Miloš iz Lajkovca sam imam problema sa stomakom i želucem takođe moram da napomenem da sam imao sepsu stomaka kad sam bio mali i da je moj deda imao rak debelog creva od kako sam se vratio iz Palmotićeve početkom 2024 imao sam urinarnu infekciju ešerihiju kolis takođe pijem jake psihijatrijske lekove i kad sam imao infekciju pio sam najjače antibiotike prošlog meseca sam opet imao infekciju ibiotike i preprošlog E sad Šta se dešava dešava se to da mene tera u WC ja odem u WC lepo sednem stolica nije prolivna nije ni tvrda ali mnogo smrdi i Pa skoro da je prolivna pijem puno smehtu aktivni ugalj i enterofuril stop E sad Mene zanima da li ću ja dobiti rak Pošto sam imao u porodici člana koji je imao rak Šta treba da uradim Počeo sam da jedem jedino banane možda to malo pomaže ako možete da mi odgovorite bio bi zahvalan
Niste naveli u kojoj godini života je Vaš deda oboleo od raka debelog creva. U svakom slučaju deca Vašeg dede koji je imao rak moraju ići na kolonoskopiju kada navrše 40 godina života, jer imaju veće šanse da obole od raka debelog creva. Najverovatnije se, s obzirom da ste stari samo 24 godine i da ste nedavno pili antibiotike, ne radi o raku debelog creva, nego o prolivu izazvanim antibioticima, ali je to nemoguće utvrditi preko interneta bez pregleda pacijenta. Stoga Vam savetujem da prekinete sa uzimanjem Enterofurila i da se javite gastroenterologu radi daljeg ispitivanja i lečenja..
niste naveli kod kog lekara želite da se javite radi uklanjanja šuljeva, Ako želite možete se javiti meni u poliklinici Rončević da se dogovorrimo o lečenju šuljeva.Srdačan pozdrav, dr Kažić.,
Zovem se Marija imam 45 god pre godinu dana operisala sam tumor srzi nadbubrežne žlezde. Pijem lekove za pritisak, glukofaz xr 750 i utogestan. U januaru ove godine poceo je problem sa "stomakom" uglavnom sve sto pojedem smeta mi imam retku stolicu i jake grceve u stomaku. Radila sam kolonoskopiju i ph nalaz je pokazao kolitis radila sam neke dodatne analize receno mi je da je uredu i da drzim dijetu ali ja i dalje imam problema sa bolovima u stomaku i retkom stolicom. Molim vas da me posavetuje te sta da radim. U napred Vam hvala
Poštovana Marija, savetujem Vam da zakažete preko stetoskop.info moj pregled u poliklinici Rončević gde radim i da zakazanog dana dođete sa rezultatima dosadašnjih ispitivanja da bi završili sa ispitivanjima i utvrdili o čemu se radi.. Srdačan pozdrav, dr Kažić.
Добар дан,радио сам биохемијске анализе и резултати ћу следећи...ГГТ-133,Липаза62.Иначе сваки дан попијем по два пива,па да ли је могуће да је то узрок.Иначе све друге анализе су добре...АЛП,АСТ,АЛТ,БИЛИРУБИН.И липограм је такође добар.Унпрд хвала.
Odgovoreno: 15. 12. 2024.Uzimanje alkohola može da bude uzrok izolovanog porasta yGT u serumu. Takođe izolovano povišenje yGT se može javiti u ljudi sa izvesnim vrstama tumora, kao i pre pojave šećerne bolesti (i nekoliko godina ranije). Moja preporuka je da obustavite uzimanje alkohola na nekoliko meseci i tada da ponovite yGT. Ukoliko on tada bude normalan to znači da je uzimanje alkohola uzrok porasta ovog enzima. Pozdrav, dr Kažić.
Zdravo doktore. Postovanje. Imam problem sa zelucem vec nekoliko godina, od prosle godine mi je gastroskopijom otkrivena zeludacna kila(hijatus hernija), koja mi pravi mnogo problema i imam dosta izrazenih simptoma, barem ja mislim da je sve od toga i nadam se da nije nista drugo u pitanju. Pocecu ovako.....pritisak u grudi u predelu srca, otezano disanje, osecaj gusecnja i nedostatka vazduha. Pored toga imam regurgitaciju nesvarene hrane i kiselinu, povremen mucnine, vrtoglavice. Javlja mi se i bol iza grudne kosti koja se prenosi i na ledja. Imam povecane gasove, podrigivanje preterano, problem sa gutanjem hrane. Imam povremeno jake napade, kada mi naidje kao neko pulsiranje u predelu pupka i u sredini iznad pupka prema zelucu, u tom momentu kad puslira , svaki put mi preskoci i srce, kao da zastane, pa odjednom udari jako, izgubim dah. To mi bas smeta i remeti mi normalan zivot. Bio sam kod interniste, osim blagog suma, nemam nikakve smetnje druge, zabeleno mi je samo aritmija i tahikardija i kako mi je internista reko da mi dijafragma od zeluca pritiska srce i da zato tako radi. Mene zanima da li ovaj problem koji imam sa ovim pulsiranjem i preskakanjem srca ima veze sa zelucem, da li je moguce da imam volvulus, uvrnut zeludac, od toga me iskreno strah ? Mislim svi su mi rekli da je to od kile i da moram da promenim ishranu i da pijem lekove, pijem mezim, kotrolok i gaviscon. Pijem i konkor za srce.
Odgovoreno: 15. 12. 2024.Savetujem Vam da zakažete moj pregled preko stetoskop.info u poliklinici Rončević u Beogradu gde radim i da dođete sa celokupnom dokumentacijom o dosadašnjem lečenju da bih utvrdio o čemu se radi. Moguće je da imate eozinofilni ezofagitis, jer se ta bolest ispoljava u vidu kombinacije osećaja kiseline i otežanog gutanja. Srdačan pozdrav, dr Kažić.
Zovem se Miloš iz Lajkovca sam imam problema sa stomakom i želucem takođe moram da napomenem da sam imao sepsu stomaka kad sam bio mali i da je moj deda imao rak debelog creva od kako sam se vratio iz Palmotićeve početkom 2024 imao sam urinarnu infekciju ešerihiju kolis takođe pijem jake psihijatrijske lekove i kad sam imao infekciju pio sam najjače antibiotike prošlog meseca sam opet imao infekciju ibiotike i preprošlog E sad Šta se dešava dešava se to da mene tera u WC ja odem u WC lepo sednem stolica nije prolivna nije ni tvrda ali mnogo smrdi i Pa skoro da je prolivna pijem puno smehtu aktivni ugalj i enterofuril stop E sad Mene zanima da li ću ja dobiti rak Pošto sam imao u porodici člana koji je imao rak Šta treba da uradim Počeo sam da jedem jedino banane možda to malo pomaže ako možete da mi odgovorite bio bi zahvalan
Odgovoreno: 15. 12. 2024.Niste naveli u kojoj godini života je Vaš deda oboleo od raka debelog creva. U svakom slučaju deca Vašeg dede koji je imao rak moraju ići na kolonoskopiju kada navrše 40 godina života, jer imaju veće šanse da obole od raka debelog creva. Najverovatnije se, s obzirom da ste stari samo 24 godine i da ste nedavno pili antibiotike, ne radi o raku debelog creva, nego o prolivu izazvanim antibioticima, ali je to nemoguće utvrditi preko interneta bez pregleda pacijenta. Stoga Vam savetujem da prekinete sa uzimanjem Enterofurila i da se javite gastroenterologu radi daljeg ispitivanja i lečenja..
ja sam Marijanovic Milos,imao sam kod vas pregled odklanjanja suljeva,kad cete da ih uklonite?
Odgovoreno: 12. 12. 2024.Poštovani gospodine Marijanoviću,
niste naveli kod kog lekara želite da se javite radi uklanjanja šuljeva, Ako želite možete se javiti meni u poliklinici Rončević da se dogovorrimo o lečenju šuljeva.Srdačan pozdrav, dr Kažić.,
Zovem se Marija imam 45 god pre godinu dana operisala sam tumor srzi nadbubrežne žlezde. Pijem lekove za pritisak, glukofaz xr 750 i utogestan. U januaru ove godine poceo je problem sa "stomakom" uglavnom sve sto pojedem smeta mi imam retku stolicu i jake grceve u stomaku. Radila sam kolonoskopiju i ph nalaz je pokazao kolitis radila sam neke dodatne analize receno mi je da je uredu i da drzim dijetu ali ja i dalje imam problema sa bolovima u stomaku i retkom stolicom. Molim vas da me posavetuje te sta da radim. U napred Vam hvala
Odgovoreno: 12. 12. 2024.Poštovana Marija, savetujem Vam da zakažete preko stetoskop.info moj pregled u poliklinici Rončević gde radim i da zakazanog dana dođete sa rezultatima dosadašnjih ispitivanja da bi završili sa ispitivanjima i utvrdili o čemu se radi.. Srdačan pozdrav, dr Kažić.
Prikazano 186-190 od ukupno 4046 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke