Imam 23 god. Pre 4 god. Su mi počeli jaki, nepodnošljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko čudno preznojavanje, teško disanje. Završila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao čir na želucu. Sva sreća nije bilo to. Radila sam posle sve žive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao šta je. Tako se ja vučem po lekarima i još uvek imam te napade a nemam pojma šta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. Takođe u redu. Rentgen želuca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke žene su mi nameštale ali nije mi bolje. Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se šeta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smršala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem kako treba. Ujutru osetim žeđ i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa često imam napade. Organizam mi je u užasnom stanju, nemam snage ni za šta, stalno sam prehlađena, verovatno mi je imunitet užasan... Ne znam šta više da radim i kome da se obratim za pomoć.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste radili pasažu tankih creva (pije se barijum)? Ako niste mislim da bi trebalo i to pogledati. Da li su vaši bolovi svakodnevni i da li imaju veze sa uzimanjem hrane? Imate li ponekad krv u stolici ili sluz? Imate li ponekad povišenu tel. Temp oko 37.5c? Možda treba razmišljati o tkz. Kron-ovoj bolesti. Kakva je laboratorija? Jeste li radili crp?