Poštovani,
    Imam konstantno pojačanu želudačnu kiselinu. Pre 2 meseca lečila sam se od helicobacter pylori, posle čega su tegobe gotovo potpuno nestale. Od pre 10 dana ponovo imam jaku kiselinu, ujutro i pred spavanje obavezno, ako i većim delom dana, i pre i posle obroka. Da li postoji šansa da ponovo imam helicobakter? Takođe osećam i blago peckanje u grlu već mesec dana. Da li je moguće da je i to od kiseline. Kako se to leči? Napominjem da mi rupurut uopšte ne pomaže. Ne pušim, ne konzumiram alkohol, vegetarijanac sam više od 10 godina, ne jedem masno i prezačinjeno.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Možete još uvek da imate helicobacter obzirom, da nije svako lečenje uspešno. Možete da ponovite testiranje. Peckanje u grlu može biti posledica vraćanja kiseline... Uzimajte neki ipp (nexium, omeprol, loseprazol, controloc...) 30min pre doručka. Trebalo bi da izbacite jake slatkiše.