Poštovani,
    Moj sin ima 25 god. Oko godinu dana ima češće, oko 3 stolice, nešto ređe i blede. Praćene su grčevima, i mogu da budu iznenadne. Lab. je b. o. Eho blaga distenzija creva, ostalo b. o. Stolica na parazite, jaja helminata, koprokultura b. o. Jedino je nadjena candida u stolici. Ima apetit, nema mučninu, nema krvi u stolici.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko kolonija candide u stolici ima Vaš sin. Ako je ona prisutna u većem broju (preko 50 kolonija) trebalo bi da se javite gastroenterologu radi propisivanja određene terapije i dijete. Candida može da mu da navedene tegobe. Ako je ona u malom broju prisutna (onda ide samo dijeta: bez slatkiša, kvasca belog brašna...) i ako su pražnjenja nakon obroka može uzeti neki ipp ( preparat za smanjenje žel. kis., npr omeprol, loseprazol...).