Poštovani doktore,
    Da li sa dijagnozom biopsije sluzokože debelog creva; colitis superfitialis chronica, a pritom rektoskopski pregled uredan bez ob, moguće imati normalne i uredne stolice bez krvi sluzi. Da li je to nešto opasno i ima li mesta panici. Jedino zbog čega me doktor šalje kod gastrologa jeste bol na levoj strani stomaka koji se širi pozadi prema kičmi. Da li je to uopšte simptom za bolest debelog creva, (mada gastrolog misli da nije nista strasno.) možete li mi objasniti kad postoje sumnje na oboljenja debelog creva. Molim za odgovor jer ne znam više šta da radim moj doktor me samo još više uplaši kad odem na pregled.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Možete imati navedenu dijagnozu (bez velikog značaja) a da Vam stolica pritom bude potpuno uredna. Zbog te dg nema mesta panici. Podatke koje dajete nisu dovoljno precizni pa će takav i odgovor biti. S leve strane može Vam biti problem vezan za, pankreas, debelo crevo, mokraćni kanal, jajnik i jajovod, vanmaterična trudnoća... Sve zavisi kakav je bol, kad se javlja, da li je u gornjoj levoj ili donjoj levoj polovini trbuha itd. malo preciznije! Potrebno je uraditi laboratoriju, krvnu sliku, urin i eho abdomena i male karlice.