Poštovani dr,
    Žučna kesa sa većom količinom kalkulusa od 3 do 10mm. Do 2007. Stalni problemi, napadi, teško varenje i sl. Na preporuku godinu dana korišten ursofalk, od tada ni jednog problema, da li nastaviti koristiti ga ili ići na laparoskopsko uklanjanje kese.
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ako nemate tegobe i ako je lab (ast, alt, gama gt i alp, bilirubin) uredna možete da n astavite da uzimate ursofalk i odložite intervenciju. U slučaju da počinju tegobe ili d alab. nije u redu idite na lapar. ž. kesica ne može uvek ovako da se ukloni. Često se zbog veličine kalkulusa hirurg odlučuje za klasičnu intervenciju.