Poštovani,
    Već nedelju dana imam bol sa zadnje strane rebara koji se proteže od lopatice pa malo niže i jedan dan je manji a naredni malo veći, mada sada je dosta manji u odnosu na prvih par dana, moram da napomenem da sam imala i bol u želucu koji je prestao ali imam povremena podrigivanja koja kao da mi još više iritiraju taj bol. Šta je to sa mnom? Moram da napomenem da sam bila kod doktora opšte prakse pre neki dan i da mi je on rekao da mi je to mišić nategnut, zakazao mi je uz stomaka za 25 dana na moje insistiranje. Poslednji put sam ga radila pre tačno 10 godina kada sam imala 23 godine i sve je bilo u redu. Lečila sam se od helicobacteri jer sam na nju boila pozitivna i sada je i to u redu. Radila laboratoriju pre 5 meseci i bilo je sve u redu, eto malo opširnije pojašnjenje i molim Vas odgovorite mi šta bi to moglo biti jer plašim se da nije neki problem sa jetrom ili žučnom kesom, pankreasom?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali da li Vam je bol obostran. Da li ste zbog bolova uzimali neke lekove ili su se oni sami smanjili i da li imate još neke tegobe. Da li se bol javlja vezano za uzimanje hrane itd. bol vezan za ž. kesicu i pankreas obično počinje u trbuhu a zatim se odatle širi u ledja. U svakom slučaju uradite uz i kompletnu laboratoriju. Vaš bol može biti uzrokovan fibromiozitisom (upala mišića i potk. Tkiva) i prestaće na uzimanje antireumatika.