Poštovani,
    Imam mesecima probadanja u završnom delu debelog creva. Napad traje par sekundi ali je bol jeziv. Plašim se pregleda pa Vas molim da mi kažete šta bi to moglo biti. Imam 20godina.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 04. 2009.
    • Poštovani,
      To mogu biti šuljevi. Najlakše i najbrže ih možete dijagnostikovati anoskopijom (kod proktologa - hirurga za bolesti debelog creva) ako ne onda rektoskopom (potrebna priprema i nešto duže traje od anoskopije) kod gastroenterologa. U svakom slučaju to su pregledi koji kratko traju ali su korisni. Pozdrav