Poštovani,
    Šta treba da se jede kada obolimo od pancreatitis akuta? Koje dijete se preporučuju?
    Hvala.

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Ako imate trenutno "akutni pankreatitis" (trebalo bi da ste u bolnici a ne kuci) ne treba ništa da jedete dok se upala ne sanira. Ako ste imali akutni pankreatitis onda treba u daljem periodu v oditi računa o unosu životinjske masti i alkohola. U slučaju ponovljenih tegoba javiti se odmah gastroenterohepatologu.
      Pozdrav.